Fejlesztő mesék
Manapság óriási a kínálat mesékből, rengeteg mesekönyv van a boltok polcan, rengeteg gyerekcsatorna van tv műsoron, és megannyi mesés tartalom található az interneten is, így nem egyszerű a választás. Mit is nézzen a gyerek? A következőkben néhány olyan régi nagy klasszikust mutatunk, amik igazán tanulságosak, és élvezetesek a gyerekek számára, de akár még mi is leülhetünk a fotelbe melléjük, megnézni egy-két részt ezekből!
Frakk- a macskák réme
A Frakk, a macskák réme magyar papírkivágásos animációs tévésorozat, amelynek forgatókönyvét Bálint Ágnes írta, és a Pannónia Filmstúdió készítette, 1971 és 1985 között. A sorozat főszereplője Károly bácsi magyar vizslája, Frakk, aki ki nem állhatja Irma néni két macskáját, Lukréciát és Szerénkét. A történet középpontjában valójában a „kutya-macska” barátság áll. Frakk meg szeretné nevelni a két macskát, de bizony nagyon sokszor nem kis bonyodalmakba ütközik ennek kapcsán.
Kukori és Kotkoda
A Kukori és Kotkoda magyar televíziós rajzfilmsorozat, amelynek forgatókönyvét Bálint Ágnes írta. Ez volt az első olyan mesesorozat, amely a Magyar Televízió megrendelésére készült. Az alapötletét Bálint Ágnes egyik kolléganője adta; aki gyakran panaszkodott arra, hogy férje nem hajlandó semmilyen házimunka elvégzésére. Így született meg Kukori, aki lustaságával minden epizódban felbosszantja Kotkodát.
A kisvakond
Sokan nem gondolnak bele, de a kisvakond igazából egy nagyon tanulságos mese. Ez a cseh rajzfilmsorozat ugyanis szokatlan módon tárgyalja az élet olyan dolgait, melyekről a gyerekeknek gyakran csak hamis vagy mesebeli képet közvetítettek a tévéműsorok. A legismertebb részben “a kisvakond nadrágja” című epizódban például megismerkednek a ruhagyártás részleteivel.
A következő oldalon is mutatunk még jó néhány szuper mesét, lapozz!