A rovarevés védi a környezetet
Számos országban – Ázsia, Afrika és Dél-Amerika nemzeteiben – számít mindennaposnak a rovarevés, jelenleg több mint kétmilliárd ember fogyasztja csemegeként például a sáskákat, hernyókat és a többi rovart. Csak és kizárólag a nyugati kultúra fóbiája a rovarevés, de ez is egyre jobban csökken, az USA-ban találkozhatunk már olyan éttermekkel, ahol többek között rántott selyemhernyót rendelhetünk. Nem beszélnek róla sokan, attól még tény: a szarvasmarhák tenyésztése hatalmas mértékben növeli a légkörbe bocsátott üvegházhatású gázok, elsősorban a metán mennyiségét.
És ehhez még hozzájön az is, hogy a növekvő húsfogyasztás kielégítése végett folyamatosan emésztik fel a földterületeket az állattenyésztéssel foglalkozók. Ezzel szemben viszont a lisztkukac-, és tücsöktenyésztés tízszer kevesebb káros anyagot termel, és jóval kisebb terület szükséges hozzá. Már 2017-ben is készült egy tanulmány, ami megmutatta, hogy ha a világ húsfogyasztásának felét rovarokkal helyettesítenénk, akkor a mezőgazdaságra használt földterületek száma harmadával csökkenne, illetve a levegőbe is sokkal kevesebb káros gáz kerülne.
Ráadásul ott van még a laboratóriumokban készült rovarhús, ami elméletileg működőképes. A tudósok képesek lehetnek arra, hogy sejteket nyerjenek ki az élő rovarokból, és azokból mesterséges úton állítsák elő a fogyasztásra szánt részeket – ezzel a módszerrel még csak megölni sem kellene a rovarokat ahhoz, hogy ételt kapjunk.
A rovarevés jótékony hatású
Már kísérletekkel is bizonyították, hogy a rovarevésnek számtalan pozitív hatása van a szervezetünkre. Ez azért van, mert az ehető rovarok húsa tele van hasznos anyagokkal, fehérjével, rostokkal, aminosavakkal és nem utolsósorban vitaminokkal. A tücsökliszt például segíti a jótékony bélbaktériumok kialakulását, és csökkenti a gyulladásos bélbetegségek kockázatát.
Lehetnek veszélyei a rovarevésnek
A szakemberek hozzátették azt is, hogy többféle veszéllyel járhat a rovarevés: többen allergiásak lehetnek, mások nem fogják tudni megemészteni a bogarak páncélját alkotó kitint, de a rossz körülmények között tartott rovarok megfertőzhetik az embereket káros baktériumokkal, gombákkal és más élősködőkkel. Kíváncsian várjuk, mit hoz a jövő, egy biztos, valamit tennünk kell, hogy túléljünk…