hirdetes

Állatkínzás vagy jó kezdeményezés? – Ellátogattunk Magyarország első autós szafarijába!

Bohács Ádám

2020-ban megnyílt Magyarország legelső autós szafarija, sokan azt mondták, hogy állatkínzás, ami itt zajlik, mások viszont nagyon jó véleménnyel voltak. Szeretjük az állatokat, ezért mindenképpen el akartunk látogatni erre a helyre, meg is tettük, nézzük, milyen élményekkel gazdagodtunk! 

Állatkínzás vagy jó kezdeményezés? – Ellátogattunk Magyarország első autós szafarijába!

Magyarország autós szafarija – Hol találhatjuk meg a szafarit? 

Budapest központjától 30 kilométerre, Gödöllőtől 5 kilométerre található Szada, amelynek a határában kialakították az autós szafarit. Könnyedén megközelíthető a település az M3-mas autópályán, Gödöllőnél kell lehajtani a sztrádáról, az úticélt el sem lehet téveszteni. A helyszínen készítettünk pár fotót, hogy be tudjuk nektek mutatni a Szada szafarit, ezeket galériánkban nézhetitek meg, ehhez kattintsatok a képre! 

A Szada Szafari története

Ifj. Richter József cirkuszigazgató ötlete nyomán nyitotta meg kapuit Magyarország első és egészen idáig egyetlen autós szafarija. A megnyitóra 2020. május 20-án került sor, és igazából a koronavírus miatti korlátozások miatt tekinthetjük meg itt az állatokat.

hirdetes

A helyszín nem számít újdonságnak, ugyanis Magyarország két legnagyobb utazócirkusza, a Magyar Nemzeti Cirkusz és a Richter Flórián Cirkusz közel száz állatának jelenleg is ez az öt hektáros terület jelenti a téli szállást.

Pár szabály a Szada szafari életében

Itt is van azért pár szabály, amit mindenkinek be kell tartani, nézzük is ezeket! A szafari parkot csak és kizárólag előzetes online foglalás után lehet látogatni, ez nagyon jól ki van találva, ugyanis nem kell sokat sorban állni, gördülékenyen megy a bejutás. Tudni érdemes azt is, hogy nyitott tetejű személyautóval nem lehet behajtani a területre, az autóból csak a kijelölt helyen lehet kiszállni, a szabadon lévő állatokat nem szabad otthonról hozott termékekkel etetni, csak a szafari shopjában vásárolt eledelt lehet odaadni nekik. Dudálni, az állatokat ijesztegetni szigorúan tilos, és amit még érdemes tudni, hogy a visszapillantókat hajtsuk be, nehogy sérüljenek (nem fognak). 

hirdetes

A Szada szafari árai

Az előszezonban 2000 forintba kerül egy felnőttbelépő, főszezonban pedig 2500 forintba, de van lehetőség gyerekjegyet is vásárolni, aki előszezonban 1500 forintba, míg főszezonban 2000 forintba kerül. Az állatok számára szánt eledel 500 forintba kerül, vehetünk nagy csomag répát, vagy egy darab banánt, mindkét esetben 500 forintot kell fizetnünk. Most pedig, a száraz tények után jöjjenek a saját élmények, a következő oldalon folytatom! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Szótár

Aranybulla

Aranybulla: az egyik legismertebb magyar törvénygyűjtemény. Az Aranybulla szűkebb értelemben a... Tovább

Vajdahunyad Vára

Vajdahunyad Vára: A főváros legszebb vára. Erdélyben, Vajdahunyadon található a... Tovább

Tovább a lexikonra