Balatonfüred, a Balaton északi partjának ékköve, nemcsak gyönyörű strandjairól és a gyógyító savanyúvizéről híres, hanem egy különleges sétányról is, amely nevét egy Nobel-díjas indiai költőről, Rabindranath Tagore-ról kapta. A Tagore Sétány olyan hely, ahol a történelem, a természet és a kultúra találkozik, és ahol minden lépésünk egy múltbeli emléket idéz fel. Lépjünk be együtt ebben a cikkben ennek a csodálatos sétánynak a történetébe, és fedezzük fel annak minden zegét-zugát!
A Tagore Sétány nem véletlenül érdemel külön figyelmet a balatoni élmények között, hiszen tökéletes lehetőséget kínál pihenésre, kikapcsolódásra, egy kellemes sétára a Balaton partján, de akár megpihenhetünk egy kávézóban vagy egy hangulatos büfében is. Viszont amitől a Tagore Sétány mégis külön fogalom az az életérzés, amelyet az táplál, ahogyan a sétány összekapcsolja a város szívét és lelkét a Balaton nyugalmával és szépségével. Itt a város élete egyszerre lesz vibráló de harmonikus, és nyüzsgő, de mégis nyugalmas. Ez az a tökéletes kiegyensúlyozottság, amire a mai rohanó világban a legtöbbünk lelke vágyik.
Ha személyesen is meg szeretnéd tapasztalni ezt az életérzést, akkor nézd át a szálláslehetőségeket, és válaszd ki a számodra tökéletes helyet a pihenéshez! De ha a balatoni szállodák között keresgélve még nem találtad meg az igazit, akkor a Hotel Vinifera Wine&Spa*****superior tökéletes választás lehet számodra.
Az első lépések a Tagore Sétányon
Ahogy a sétány keleti végén lévő Esterházy strandról elindulunk, azonnal magával ragad minket az emlékfák árnyékának hűvössége. Ezek az óriási fák nemcsak árnyékot adnak a forró nyári napokon, hanem a történelem csendes tanúi is. Az utat békésen oszthatjuk meg a biciklistákkal, miközben a fák lombjai között átszűrődő napfény játékát csodáljuk, balról pedig a Balaton hűs vize hívogat minket.
Tagore és a legendás hársfa
A sétány története szorosan összefonódik Rabindranath Tagore nevével, aki 1926 őszén érkezett Balatonfüredre, hogy a híres Állami Szívkórházban gyógyuljon. Felépülése után hálából elültetett egy hársfát a sétány mellett, amely azóta is emlékeztet minket az ő látogatására. A legenda szerint, ha az idős korában fát ültető ember megéli annak lombba borulását, hosszú élet vár rá. Tagore esetében ez igaznak bizonyult, hiszen még 14 évet élt az ültetés után.
Ez még nem a cikk vége. A következő oldalon beszélek az emlékként állított szobrokról, a Halász és a Révész legendájáról és a Tagore Sétány pezsgő életéről is. Lapozz!