Igen, gyerekként én sem szerettem a kötelező olvasmányokat, de felnőttfejjel végig gondolva, milyen jó, hogy voltak, és milyen jó, habár akkor nem örültem neki, hogy anyukám nem engedte, hogy elsumákoljam, és a rövidítettet olvassam el, mert bizony-bizony sokat lehetett belőlük észrevétlenül is tanulni. Éppen ezért úgy gondoltam kicsit nosztalgiázom, és felelevenítem a kötelező olvasmányok legfontosabb mondanivalóit. Jöjjön hát 15 bölcs idézet a nyári kötelező olvasmányokból, mindenféle különösebb sorrend nélkül! Megéri végig olvasni!
#1: Jókai Mór: A kőszívű ember fiai
„A gazdag ember fájdalma csak olyan alázatos fájdalom, mint a szegény emberé.”
#2: Jókai Mór: Az arany ember
„A szegény ember szűk négy fala jobban összeszorítja azokat, akik egymáshoz tartoznak. A napszámos, a hajóslegény, akinek egy szobája, egy ágya, egy asztala van: boldogabb ember. A favágó, aki mikor fűrészel, az egyik végét a fűrésznek a felesége fogja, az boldog ember; azok, mikor elvégezték a munkát, leülnek a földre, s esznek egy szilkéből bablevest, s megcsókolják egymást utána. Tehát legyünk szegény emberek.”
#3: Jókai Mór: Az arany ember
„Mit lehet tenni a tél ellen? Várni kell a tavaszt.”
#4: Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk
„Boka okos fiú volt, de azért azt még nem tudta, hogy más emberek egészen mások, mint mi, s hogy nekünk ezt mindig egy-egy fájdalmas érzés árán kell megtanulnunk.”
#5: Gárdonyi Géza: Egri csillagok
„Sok kéznek még a kő is enged!”
#6: Eric Knight: Lassie hazatér
„Ó, ha háború, a gépek háborúja! Golyó ragadta el mindet, a bátrat és a gyávát, a gyengéket és az erőset is (...). És a halálhoz nem kellett bátorság, mert a gyávák is meg tudtak halni. Az élethez kellett bátorság, élni a sárban, az esőben, a fagyban, és bizakodónak lenni ennyi baj között. Ez volt az igazi bátorság!”
Gyönyörű idézetek várnak még a következő oldalon is, megéri lapozni!