Fényes tanösvény
Ha inkább a természetben barangolnánk, mindenképp ajánlott ellátogatni a Tatai Fényes Tanösvényhez, amely egészévben mesés, vadregényes kalandot biztosít mindenki számára. A tanösvényen testközelből ismerkedhetünk meg a láperdők és karsztforrások világával, az itt élő állatokkal és növényekkel. Az 1350 méter hosszú cölöpsétányon kell végig mennünk, vagy egy láptó feletti kötélhídról csodálhatjuk meg a tó lakóit.
Agostyáni arborétum
Az Agostyáni arborétumot a Gerecse Tájvédelmi körzet gyöngyszemének tekintik, ami Tatától néhány kilométerre, a Bocsájtó-völgyében található. Az arborétum egész évben várja vendégeit a 30,5 hektáros területén, hiszen számtalan egyedülálló növényritkasággal találkozhatunk itt. A völgyön fut át a Hidegkúti-forrás, amiből két kis tavat alakítottak ki. Jelenleg közel 300 féle fa és cserje féle adja az élőfa gyűjteményt és 110 madárfaj fordul meg itt. A Agostyáni arborétum a Natura 2000 Különleges Madárvédelmi Területe lett 2004-ben.
Tatabánya – Turul-emlékmű és Szelim-barlang
Vértesszőlő – Vitányvár
Vitány vára még a régészek előtt is rejtélyes eredettel rendelkezik, így érdemes nekünk is felfedezni környékét. A Vértes hegység északi lejtőjén helyezkedik el. Gótikus stílusban épült, egy négyszög alapú toronnyal és kis udvarral. A várat jól meg lehet közelíteni autóval, és van kijelölt parkoló is, ahonnan indíthatjuk a kirándulást. A parkolótól körülbelül 4 km-es túraútvonal vezet a várhoz, amit egy könnyű másfél órás gyalogösvényen tehetünk meg.