hirdetes

2019 – A brutális természeti katasztrófák éve – És még nincs vége…

Bohács Ádám
2019-ben történt természeti katasztrófák

Természeti katasztrófa 2019 – Monszun

A monszun idei pusztítása óriási, cikkünk írásának idején legkevesebb 65 elhunytról szóltak a hírek, és legalább 40 eltűnt személyről. A heves esőzések következtében fellépő árvizek miatt több tízezer embert kellett kimenekíteni. A legtöbben sajnos azért vesztették életüket, mert végzetes földcsuszamlások alakultak ki, emiatt több autóutat is le kellett zárni a területen, az ország számos pontján még mindig érvényben vannak a korlátozások. Nepálban sajnos megszokott a monszun, ami általában júliustól szeptemberig tart, ez a természeti csapás minden évben több száz ember életét követeli. A hírek szerint sajnos évről évre súlyosabb károkat okoz, hála a klímaváltozásnak, a monszunidőszak heves esőzésekkel jár, ami földcsuszamlásokat és árvizeket okoz. 

Természeti katasztrófa 2019 – Brutális viharok

Mexikó harmadik legnagyobb városában, Guadalajarában hatalmas vihar okozott károkat. Legalább másfél méteres jégtakaró alakult ki pillanatok alatt, ami az autókat féli betemette. Az óriási jégeső után rengeteg kidőlt fáról, illetve árvízről is érkeztek hírek, szerencsére halálos áldozatról azonban nem. 

hirdetes

Görögországot sem kímélte a pusztító erejű vihar, július elején jégeső és szélvihar tombolt a térségben, melynek következtében legalább hatan életüket vesztették, és több mint ötvenen kórházba kerültek. Nagyjából 160-170 kilométer/órás szél tombolt, házak, autók rongálódtak meg, a károk óriásiak voltak. Ez a vihar söpört végig egész Dél-Európán, golflabda méretű jég hullott Szicílián, Dél-Olaszországban és Dél-Franciaországban is. 

Természeti katasztrófa 2019 – Extrém meleg

Indiában 78 ember vesztette életét az extrém hőség miatt júniusban. Volt olyan állam, ahol 50 Celsius fok fölé emelkedett a hőmérséklet. 130 embert kellett kórházba szállítani, többségük 50 év feletti. Az eszméletlen forróság miatt Gaja járás vezetői megtiltották a lakosoknak, hogy az életbevágóan fontos munkát leszámítva elhagyják otthonukat, délelőtt 11 és 4 óra között tilos lett a kültéri munka. 

hirdetes

Japánban több mint 2000-en kerültek kórházba májusban hőguta miatt, ekkor helyenként 40 Celsius fokot mértek, ami ebben az időszakban rekordnak számított. 

Európát sem kímélte a meleg, Franciaország abszolút melegrekordja dőlt meg júniusban. A mérések kezdete óta nem volt olyan meleg, mint akkor, egész pontosan 45,9 Celsius fokot mértek, ennél magasabb hőmérsékletet csak a Szaharában és a Közel-Keleten mértek aznap. 

Kanadában is megdőlt az abszolút rekord júliusban, 21 fokos meleget mértek Kanada legészakibb pontján, a sarkkörön túl található Nunavut tartományban. A következő oldalon folytatom! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Szótár

I. László

I. László: vagy Szent László, horvátul Ladislav I magyar király 1077-től, horvát király... Tovább

Aggteleki karszt

Aggteleki karszt: Világörökségi részünk. Az Aggteleki-karszt Magyarország legészakibb... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Európa Hírek Külföld Magyarország