Rengeteg családnak van házikedvence. Sokak már teljes családtagként tekintenek rájuk és születésnapot ünnepelnek és együtt vacsoráznak. De vannak olyan tények, amit lehet, hogy még ők sem tudnak jól kedvenceikről. Ezeket a tévhiteket próbájuk tisztázni a továbbiakban.
1. A cicák dorombolása elégedettségüket jelképezi
A dorombolás legtöbbször a macskák elégedettségét, boldogságát jelzi, amely hanghatást légzés közben képesek előidézni– magyarázzák az állatorvosok. Az összes macskaféle képes dorombolni kezdve a cirmostól egészen az oroszlánig. De nem csak ez idézheti elő ezt a jelenséget: a macskák akkor is dorombolhatnak, ha fáj valamijük, éhesek vagy félnek. A kutatók véleménye szerint ez egy olyan különleges képességük, amellyel képesek megnyugtatni önmagukat, vagy akár a gyógyulásukban is szerepet játszhat. Sőt, a doromboló macskákkal kapcsolatba lépő személynek vagy állatnak a fájdalma is csökkenhet, vagy éppen elősegítheti sebe gyógyulását.
2. Nehezebben lehet boldogulni egy menhelyi kutyával
Sokan félnek a menhelyi kutyusoktól és nem merik őket örökbe fogadni, mert vadabbnak és kiszámíthatatlannak gondolják őket. Ugyanakkor a lehetséges negatív múltjuk, hogy esetleg bántották vagy elhagyták őket nem egyenlő azzal, hogy ne tudnának újra kötődni és szeretni. Bár az etológusok szerint a kutyák rossz emlékei és traumái valóban nem törölhetők agyukból, de sok-sok törődéssel és odafigyeléssel könnyen felül tudjuk írni őket.
3. A macskák a környezetükhöz ragaszkodnak, nem az emberhez
Biztosan mindenki hallott már arról a vicces sztereotipáról, hogy a kutyáknak gazdája, a macskáknak viszont személyzete van, akiket csak azért nem hagynak figyelmen kívül, mert ők biztosítják a táplálékot. A szakértők szerint azért nem ennyire érzelemmentesek, sőt, sokkal jobban kötődnek az emberekhez, mint azt el tudjuk képzelni. A macskák ugyanis igenis képesek mély társas ragaszkodás kialakítására, és gazdájukhoz úgy viszonyulhatnak, ahogyan a gyerekek saját szüleikhez.
4. A kutyák nem rendelkeznek emlékekkel
Rengetegszer hallani olyat, hogy a kutyák a jelenben élnek, és a múltjukra szinte egyáltalán nem emlékszenek. Márpedig a tudomány szerint rendkívül jó memóriával rendelkeznek, és akár még 10-15 évvel korábbi események, személyek is megmaradnak a memóriájukban. A kisgyerekekhez hasonlóan első sorban érzelmeket és testi reakciókat, benyomásokat tudnak hordozni magukban.