Az uborka rendkívül jó kiegészítő lehet szendvicsekbe, rántotta mellé, de akár egészséges nassolnivalóként is fogyaszthatjuk – arról nem is beszélve, hogy amellett, hogy finom, számos jótékony hatással bír szervezetünkre nézve. Lássuk, mik ezek.
Abban az esetben, ha nem kívánod a nehéz fogásokat, akkor érdemes a saláták irányába fordulni – ezek nem csak ízletesek és frissítőek, de akár köretként is képesek megállni a helyüket könnyedségükkel. A saláták alapanyagai közé pedig hozzátartozik az uborka is, amiből még az ősz elején is lédús, isteni példányok közül válogathatsz.
Érdemes ennek a zöldségnek minél többször tányérodra kerülnie, hiszen többféleképpen is segítheti szervezetedet.
A jótékony uborka
Az uborka a tökvirágúak családjába tartozik, az egyik legnépszerűbb fajtája – nem csak a kertekben, de az üzletekben is – a kígyóuborka.
Jótékony hatásait az is alátámasztja, hogy nem csak a konyhában, étkezés kapcsán beszélhetünk a zöldségről, de a szépségipar is előszeretettel használja, illetve akár egy otthoni arcpakolási, egyéb szépségápolási rutin szerves részét képezheti. Ennek oka, hogy egy-egy levágott karikája képes eltüntetni a szemkarikákat és a duzzanatokat.
Előszeretettel fogyasztják a mediterrán diéták kapcsán, ugyanis kalóriatartalma elenyésző – nagyjából 95 százaléka víz, ami miatt magától értetődik, hogy a diétázók egyik kedvence. De nem csak azoknak érdemes beépíteni étrendjükbe, akik fogyni szeretnének, hiszen rengeteg rostot, kisebb mennyiségben vitaminokat és ásványi anyagokat is tartalmaz. Növényi vegyületei pedig antioxidáns jelleggel bírnak.
Magas rosttartalom
Az uborka magas rosttartalma végett támogatja az emésztést – abban az esetben, ha étrendünk sok rostot tartalmaz, akkor az csökkenti a vastag- és végbéldaganatok kialakulásának kockázatát.
Az uborkában mind oldható, mind oldhatatlan rostok megtalálhatóak, ezt azért fontos kiemelni, mert szervezetünknek mindkettőre szüksége van. Arra ugyanakkor érdemes odafigyelni, hogy a zöldség meghámozása csökkenti majd a rosttartalmat.