hirdetes

A Nobel-díjas tudós, Krausz Ferenc önkénteseket keres kutatásához

VN
Frissítve: 2024.10.04
Frissítette: KZs

Krausz Ferenc, Nobel-díjas fizikus, egy forradalmi kutatáshoz keres önkénteseket. Csatlakozz a H4H Programhoz, ahol a cél egy lézeres egészségmonitorozó eszköz kifejlesztése, amely forradalmasíthatja a betegségmegelőzést. Légy részese ennek az áttörésnek, és támogasd a jövő orvostudományát!

Krausz Ferenc Nobel-díjas kutatás

Segítsd a jövő generációinak egészségét

Krausz Ferenc, Nobel-díjas fizikus, most egy különleges lehetőséget kínál mindenkinek, aki részese szeretne lenni egy jövőt formáló orvostudományi kutatásnak. A budapesti székhelyű Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) már tízezer önkéntest vont be Magyarország egyik legnagyobb léptékű tudományos projektjébe, a H4H Programba. Most további ötezer önkéntes jelentkezését várják, hogy együtt alkossanak meg egy innovatív, lézeres egészségmonitorozó eszközt, amely forradalmasíthatja az egészségügyi ellátást. A cél nem csupán a betegségek kezelése, hanem azok megelőzése, még a tünetek megjelenése előtt – így a program víziója a megelőző, proaktív egészségügyi ellátás jövőjét vetíti előre.

A kutatás jelenlegi szakasza különösen a nagy kockázatú csoportokra koncentrál, így az ideális önkéntes 50 év feletti, magas vérnyomásra gyógyszert szed, magas a koleszterinszintje vagy koleszterincsökkentőt szed, illetve dohányzik vagy sok éven át dohányzott. Az alanyok álnevesített módon vesznek részt a kutatásban, amely a lézeres egészségmonitorozáson túl hagyományos laborvizsgálatot is magában foglal, sőt ingyenes orvosi konzultációval is jár, ami segíthet a résztvevőknek egészségük nyomon követésében.

Ez egy ritka alkalom, hogy közvetlenül is hozzájárulj egy olyan kutatáshoz, amely nem csak a betegségek kezelésére, hanem azok korai felismerésére és megelőzésére is koncentrál. Ha te is részese szeretnél lenni egy olyan projektnek, amely valóban megváltoztathatja az orvostudomány jövőjét, csatlakozz Krausz Ferenc csapatához, és légy a tudományos áttörés részese!

hirdetes

Forrás: economx.hu

Krausz Ferenc fizikai Nobel-díjas tudós

Krausz Ferenc Németországban élő magyar születésű fizikus, Pierre Agostini Egyesült Államokban tanító francia fizikus és Anne L'Huillier Svédországban dolgozó szintén francia fizikus kapta tavaly a fizikai Nobel-díjat a Svéd Királyi Tudományos Akadémia megítélése szerint. Az indoklás alapján a tudósok az elismerést az elektronok atomon belüli mozgásának vizsgálatát szolgáló attoszekundumos fényimpulzusokat előállító kísérleti módszereikért kapják. A kitüntetettek 11 millió svéd koronán (368 millió forintnyi összegen) osztoznak.

hirdetes

Ki is Krausz Ferenc?

Krausz Ferenc egy móri születési magyar fizikus, aki annak idején a Műegyetemen szerzett villamosmérnöki diplomát, illetve ezzel párhuzamosan az ELTE TTK-n szerezte meg a fizikus végzettséget. Ezt követően a BME Fizikai Intézetében végezte kutatómunkáját Bakos József irányítása alatt. A doktori fokozatot azonban már a Bécsi Műszaki Egyetemen szerezte, ahol később professzorként is tevékenykedett. 2003-ban nevezték ki a Max Planck Kvantumoptikai Intézet igazgatójává, 2004 óta ezzel párhuzamosan a Ludwig-Maximilians-Universität fizikai tanszékét is vezeti. Az attoszekundumos fizikával foglalkozik a magyar származású kutató, ami az elektronok viselkedésével, a molekulák szerkezetváltozásainak megfigyelését segíti elő, ami a gyógyszerfejlesztésben is nagyon fontos.  A kutatómunka eredményeként a világon az első attoszekundumos fényimpulzusokat Krausz Ferenc csoportja állította elő és mérte meg a 2000-es évek elején.

Krausz Ferenc úttörő kísérleti munkásságának eredményeit világszerte több kutatóintézetben hasznosítják, többek között a szegedi ELI-ALPS Kutatóintézetben is.

Karikó Katalin is Nobel-díjas

Azt már senkinek nem kell elmesélni, hogy a magyar biokémikus, a sokak számár a koronavírus járványban ismerté vált Karikó Katalin is a magyar Nobel díjasok táborát erősíti. 

Karikó Katalin, a 2023-as orvosi Nobel-díj nyertese az elmúlt években a BioNTech biotechnológiai vállalatnál azon dolgozott, hogy kutatásaik eredményeiből valós termékek születhessenek. A Covid-járvány jelentősen felgyorsította az mRNS-alapú termékek fejlesztését, amelyek közül jelenleg több mint 250 klinikai kísérlet zajlik világszerte. Karikó, a Pennsylvaniai Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem professzora, továbbra is aktívan dolgozik az mRNS-technológia fejlesztésén. Az mRNS-technológia hosszú utat tett meg a jelenlegi áttörésekig.

A nők számára, akik hasonló sikereket szeretnének elérni, Karikó azt tanácsolja, hogy találják meg azt a társat, aki támogatja őket álmaik megvalósításában – nem csupán kiszolgálni, hanem elismerni és segíteni is hajlandó, különösen a gyereknevelésben. Szerinte a sikerhez elengedhetetlen a mentális és fizikai egészség, a rendszeres testmozgás és a jó stressztűrő képesség. Mindemellett kiemelten fontosnak tartja, hogy élvezni kell azt, amit csinálunk, mert ez a valódi siker egyik kulcsa.

Forrás: Fotó: MTI/Kovács Tamás

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Szótár

Lóczy-barlang

Lóczy-barlang: A Lóczy-barlang  1882-ben kőfejtő munkások által felfedezett, közel 150 m... Tovább

Hegyestű, Monoszló

Hegyestű, Monoszló: A Balaton-felvidéknek 9 tanúhegye van, a Hegyestű közülük az egyik. A... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Hírek Magyarság