A medvecukor sokunk kedvence volt. Ám, mára már aligha kapni ilyen édességet. Hoztunk pár érdekességet a medvecukorral kapcsolatban, amit tuti, eddig nem tudtál!
Az internet tele van mesés tényekkel az aktuális eseményektől kezdve a kosárfonás történelmén át az édesgyökérrel kapcsolatos érdekességekig. Miközben a food truckokról, ételkocsikról és street foodról szóló napi tartalmainkhoz kutatunk, olyan tudnivalókra bukkanunk, amelyekről egyszerűen nem tudtunk.
Az édesgyökér ugyan az mint a medvecukor!
Az édesgyökér nem új keletű felfedezés. Az ókori egyiptomiak gyógyszerként használták, és bőséges készleteket találtak belőle Tutanhamon király sírjában. Az egyiptomi hieroglifák feljegyezték, hogy az édesgyökér az akkori férfiak körében népszerű ital volt.
Kr. u. 360-ból származó kéziratok arról szólnak, hogy az édesgyökér segít a szembetegségeken, bőrbetegségeken, köhögésen és hajhulláson. Nagy Sándor és Julius Caesar feljegyzések szerint támogatta az édesgyökér fogyasztásának előnyeit. A 14. század óta használják köhögés, megfázás és hörghurut enyhítésére.
A modern édesgyökércukorka a 17. századi Hollandiából származik.
Az édesgyökér növény, egy cserje, hivatalosan gyomnövény. Körülbelül négy láb magas, lilás virágai vannak, és forró, száraz helyeken nő.
Az édesgyökér a világ egyik legnépszerűbb gyógynövénye. Botanikai neve a görög "édes gyökeret" jelentő szavakból származik.
Az ókori görögök, egyiptomiak, kínaiak és hinduk felismerték az édesgyökér természetes gyógyhatását.
Az édesgyökér a modern kínai gyógyszerek egyik növényi összetevője, amelyet rákos megbetegedések kezelésére használnak. A Rutgers, a New Jersey Állami Egyetemen végzett jelenlegi kutatások alátámasztják az édesgyökér használatát a prosztata- és mellrák kezelésében.
Az Egyesült Államokban az ánizsmag az édesgyökér népszerű helyettesítő ízesítője. Bár az ánizsmagnak összetéveszthetetlen édesgyökér íze van, nem áll rokonságban azzal az európai növénnyel, amelynek gyökerei az igazi édesgyökér forrása.
Bonaparte Napóleon az édesgyökeret megnyugtatónak találta a csatában; állítólag annyit evett belőle, hogy a fogai megfeketedtek.