5. A sikeresek folyamatosan tanulnak, fejlesztik magukat
A siker gyakran abból fakad ha letérünk a megszokott útról és merünk valami újat tenni. Ehhez folyamatosan frissíteni kell a meglévő tudást, új perspektívát és kreativitást találni.
A sikeres emberek időt és pénzt fektetnek személyes fejlődésükbe mert tudják mekkora hatalma van a tudásnak. Tudatosan szakítanak időt könyvek olvasására, Podcast-ok hallgatására, egy új érdeklődési kör elmélyítésére vagy szemináriumok és képzéseken való részvételre.
6. Mindig a cél lebeg szemük előtt
Általában aki nagyon sikeres, nem egy nagy ugrással jutott oda, ahol éppen tart. Gyakran sok kis lépés vezetett a kívánt célhoz.
Ők mindig a célt tartják szem előtt és következetesen azon dolgoznak, hogy egyre közelebb kerüljenek hozzá.
Például, ha új nyelvet szeretnél tanulni ne csak egy nyaralást szervezz a célországba, hanem olvass idegennyelvű újságokat, nézz filmeket az adott nyelven!
7. A siker, a pillanatok teljes megélésében rejlik
A legtöbb sikeres embernek egy jól átgondolt napirendje van: Kerülik, hogy egyszerre több feladatot végezzenek, helyette egyre koncentrálnak de arra teljes egészében.
Ehhez hozzátartozik a zavaró tényezők kizárása és félbeszakítások elkerülése.
Aki céltalanul lóg a neten miközben egy fontos feladatot kellene elvégeznie, az ne csodálkozzon, hogy estig sem végez teendőivel. Ehhez társul majd az elégedetlenség és a kimerültség érzése.
8. A sikeres emberek napirendet követnek
A sikeresek apró dolgokat változtatnak meg napirendjükben, például felkelnek korán reggel, hogy nyugalomban meditáljanak, sportoljanak vagy könyvet olvassanak.
Hallgatnak testük jelzéseire és rendszeres edzéssel erősítik azt. A mozgás pedig nem csak testileg tesz erőssé és egészségesebbé, hanem levezeti a stresszt és kitisztítja az elmét, új ötleteknek teremt helyet.
Vannak, akik a reggeli ébredés után megisznak egy nagy pohár hidegvizet, ezzel beindítva szervezetüket, vagy hidegzuhanyt vesznek.
A legnehezebb része, betartani saját szabályainkat, megtanítani testünket olyan feladatok elvégzésére is, amelyekhez éppen nincsen kedvünk.
Szokássá kell alakítani azokat a dolgokat amelyek hosszútávon a sikerhez vezetnek, meg kell tanulni uralni testünket és elménket, így az életben is szívesebben fogjuk végezni a nehezebb feladatokat, mivel testünknek ez már automatikussá válik a szokásoknak hála.