Ismerkedjünk meg közelebbről a világhírnévre szert tett magyar konyhával, cikkünkből kiderül, miért szeretik annyira a külföldiek az ételeinket!
Sok magyar szerint csak három alapvető konyha létezik a világon: a francia, a kínai és a sajátunk. Hogy erről kinek mi a véleménye, azt mindenki döntse el magának, de kétségtelen, hogy a magyar ételek különösen előkelő helyen állnak Közép- és Kelet-Európa konyháiban. Biztos továbbá az is, hogy a franciákhoz és a kínaiakhoz hasonlóan mi magyarok is nagy becsben tartjuk ételeinket.
Magyarországon az emberek előszeretettel vitatják meg a következő étkezés fogásait és készítik elő a hazai ételeket szokatlan és egyedi módszerekkel. Sok külföldi szerint az elmúlt évek egyik legjobb híre volt, hogy a magyar konyha „könnyebbé” vált – még mindig ugyan azokat a csodálatosan „földi” és fűszeres ízeket kínálja, csak éppen sokkal kalóriaszegényebb fogások formájában.
Egyre több étterem kínál „valódi” vegetáriánus ételeket (értsd: nem csak gombafejekkel töltött rántott sajtot), és sokan sokkal jobban koncentrálnak a minőségi borokra, mint korábban bármikor. Egy magyarországi körutazás mind az itthon élők, mind a külföldről érkező turisták számára is igazi gasztronómiai kalandot ígér. Most pedig elmondom, mik azok a titkok, amik különlegessé teszik a magyar konyhát!
A hús birodalma
Más nemzetekhez képest mi magyarok kifejezetten nagy mennyiségű húst fogyasztunk. A leggyakrabban disznó, marha, borjú és szárnyasok kerülnek az asztalra panírozott, sütött, zöldségben párolt formában, vagy valamilyen paprikás ízesítéssel.
A legnépszerűbb paprikás étel a gulyásleves, egy sűrű marhahúsos leves hagymával, kockára vágott krumplival és persze paprikával, amit gyakran fogyasztunk főételként. Érdekes módon a mi gyakran borjúból készült pörköltünk sokkal közelebb áll ahhoz az ételhez, amit a világ többi részén goulash-ként ismernek. Valamivel kevesebb paprikával, és borjú helyett csirkével, plusz némi tejföllel máris kész a csirkepaprikás. Ezen fogások fogyaszthatóak galuskával vagy tarhonyával is.
Időnként libamájjal, és pulykamellel is találkozhatunk a menükön, de bárányhúst nem éri meg keresgélni, ezek ugyanis elenyészően kevés konyha kínálatában szerepelnek. Az édesvizű halak, mint például az őshonos fogassüllő és a kisebb méretű, de annál nagyobb becsben tartott balatoni süllő vagy a ponty számos konyhában megtalálhatók, habár a nyugatiak szemében gyakran túlsütött formában. A következő oldalon folytatom!